O nas

Kim jesteśmy

Jesteśmy nowoczesną grupą specjalistów z innowacyjnym spojrzeniem na branżę prawa, biznesu, restrukturyzacji, przedsiębiorczości i finansów.

Zespół Sanators składa się nie tylko z doradców restrukturyzacyjnych, radców prawnych, adwokatów i prawników, ale również uznanych specjalistów z branży finansów, doświadczonych managerów, praktyków zarządzania, doradców HR.

W naszej opinii, świadczenie usług doradczych i prawnych z dziedziny restrukturyzacji i upadłości musi wychodzić znacznie poza same kodeksyi salę sądową, z powodzeniem wykorzystywać nowe technologie oraz wiedzę z księgowości, marketingu, finansów i zarządzania kryzysowego.

Takie podejście pozwala nam przełamywać utarte schematy i dawać naszym Klientom zupełnie nową jakość obsługi prawnej.

Sprawdź naszą ofertę

Czym się zajmujemy

Zakres naszych usług w obrębie prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego obejmuje całkowicie pełny i kompletny obszar prawnych i biznesowych aspektów wsparcia firm i osób w kryzysie.

Pełnione funkcje

Doradca restrukturyzacyjny Licencjonowany ekspert, wspomaga proces restrukturyzacji, przygotowuje plan naprawczy, wspiera wiedzą prawną, ekonomiczną i biznesową.

SyndykW postępowaniu upadłościowym obejmuje majątek dłużnika, zarządza nim i likwiduje. Jego zadaniem jest zaspokoić roszczenia wierzycieli.

Nadzorca sądowyW postępowaniu układowym bądź przyspieszonym postępowaniu układowym, nadzoruje czynności dłużnika.

Kurator w postępowaniu upadłościowymUstanawiany dla dłużnika przez sąd, gdy nie ma on zdolności procesowej i nie działa za niego przedstawiciel ustawowy.

Zarządca sądowyOdpowiada za bieżące funkcjonowanie firmy i skuteczne wdrażanie planu zmian oraz zapewnienie stabilności finansowej podczas postępowania sanacyjnego.

Tymczasowy nadzorca sądowyPowoływany celem nadzoru nad czynnościami w prowadzonym postępowaniu w przedmiocie otwarcia restrukturyzacji bądź ogłoszenia upadłości, jako zabezpieczenie majątku dłużnika.

W naszej opinii, świadczenie usług doradczych i prawnych z dziedziny restrukturyzacji i upadłości musi wychodzić znacznie poza same kodeksy i salę sądową, z powodzeniem wykorzystywać nowe technologie oraz wiedzę z księgowości, marketingu, finansów i zarządzania kryzysowego.

Sanators działa w oparciu o zespół doradców restrukturyzacyjnych z bogatym zapleczem i doświadczeniem prawnym, biznesowym i zarządczym. W przeciwieństwie do większości syndyków, posiadamy nie tylko praktyczną wiedzę z zakresu kierowania przedsiębiorstwem, ale także kompleksowe doświadczenie w obrębie prawa upadłościowego.

Jak działamy

Gwarantujemy fachową, rzetelną i profesjonalną obsługę oraz indywidualne podejście do każdego klienta. Dzięki wypracowanym procedurom audytowym jesteśmy w stanie ocenić realną możliwość restrukturyzacji, jak również wdrożyć odpowiednie działania w celu naprawy sytuacji przedsiębiorstwa.

Sanators pełni funkcję pomostu między światem prawa restrukturyzacyjnego ze światem finansów i biznesu. Cechuje nas zasada pro-aktywności – zawsze staramy się przewidzieć potencjalne problemy u naszych Klientów i zabezpieczyć ich interesy, jeszcze przed wystąpieniem kłopotów.

Dodatkowo, zapewniając poufność oraz dyskrecję naszym Klientom, zachowujemy najwyższe standardy obsługi.

Nasze zasady

Zawsze staramy się szukać rozwiązań, które będą najkorzystniejsze dla naszych Klientów. Domeną Sanators jest jak najwyższy poziom we wszystkich aspektach świadczonych usług. Jakość jest bezkompromisowym standardem naszych działań i wywodzi się z naszych pasji oraz dumy z tego, co osiągnęliśmy. Nie ograniczamy się jedynie do rozwiązań tylko poprawnych, chcemy dawać naszym Klientom więcej niż oczekują, w myśl zasady “dobrze to za mało”. Dostarczamy Klientom praktyczne, dopasowane do potrzeb rozwiązania, które są praktyczną odpowiedzią na zadane pytanie, a nie teoretyczną analizą.

Nikt nie lubi być zaskakiwany dlatego rozpoczynając współpracę ściśle określamy jej przebieg, czas oraz koszty.  Dopiero po akceptacji wyceny przez Klienta przystępujemy do pracy. Na bieżąco informujemy Klientów o stanie sprawy oraz ewentualnych możliwościach zmian. Propozycja sposobu rozliczeń i wynagrodzenia, która jest efektem naszego wieloletniego doświadczenia w zakresie prawa i biznesu, zawsze jest transparentna i przejrzysta dla Klienta. Raporty o stanie wykonywanych zleceń (zawierające szczegółowe zestawienie wszystkich czynności) mogą być w tym wariancie dostarczone w ujęciu tygodniowym, miesięcznym lub na życzenie Klienta nawet codziennie w czasie rzeczywistym dzięki systemowi online.

Nasze usługi wymagają zapewnienia całkowitej dyskrecji i pełnego bezpieczeństwa informacji i danych naszych Klientów. Przywiązujemy więc szczególną uwagę do restrykcyjnego przestrzegania zasad poufności w kontaktach z naszymi Klientami. Zgodnie z najwyższym standardem jakości obsługi, Sanators zobowiązuje się nie przekazywać ani nie ujawniać bez każdorazowej uprzedniej pisemnej zgody, żadnych Informacji Poufnych otrzymanych od Klienta, związanych z jego działalnością, zarówno w sprawach objętych zleceniem, jak i wszelkimi innymi informacjami, które otrzyma podczas realizacji umowy w okresie jej obowiązywania i później. Wszelkie dane osobowe lub biznesowe otrzymane mogą być przetwarzane przez Sanators tylko w celu realizacji zlecenia.

Zdajemy sobie sprawę, że dla większości naszych Klientów czas odgrywa kluczową rolę, dlatego stawiamy na szybkość działania oraz nowoczesne środki komunikacji. W przypadku stałych zleceń standardowy czas reakcji wynosi od 24 do 48 godzin roboczych, co umożliwia nam pozostawanie do dyspozycji naszych Klientów zawsze wtedy, kiedy tego potrzebują. Działamy na terenie całej Polski, dzięki czemu możemy być dokładnie tam, gdzie wymaga tego wygodna współpraca.

Współdziałamy z radcami prawnymi, adwokatami i prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Wśród naszych partnerów biznesowych są także doświadczeni intermim managerowie, specjaliści z zakresu pozyskiwania środków finansowych, dyrektorzy handlowi, księgowi, praktycy zarządzania i finansów oraz marketingu kryzysowego. Dzięki temu mamy pewność, że oferowane przez nas usługi są kompleksowe i mogą zapewnić naszym Klientom pełen serwis usług. Na stałe współpracujemy również z kancelariami notarialnymi, biurami księgowymi, doradcami podatkowymi czy biurami tłumaczeń, których usługi są często niezbędne na różnych etapach sprawy.